12 міфів про вірус папіломи людини

Ви – один з тих мільйонів людей, які борються з виразкою шлунка? А всі ваші спроби не увінчалися успіхом? І ви вже замислювалися про радикальні заходи? Воно й зрозуміло, адже здоровий шлунок і кишечник - це показники здоров'я і краси. Тому ми рекомендуємо прочитати історію жінки, якій вдалося вилікувати ВИРАЗКУ ШЛУНКА, ефективно і без дорогих процедур. Читати статтю...

Вірус папіломи людини (або HPV – Human Papillomavirus) передається тільки від людини до людини. За даними статистики в нашій країні 60 % населення інфіковані цим вірусом. І причиною такої широкої поширеності цієї вірусної інфекції є різноманітні шляхи її передачі.

Содержание1 Міф №1: використання презерватива виключає ризик зараження ВПЧ1.1 Вывод2 Міф №2: ВПЛ частіше заражаються женщины2.1 Вывод3 Міф №3: виявлення ВПЛ в моногамної парі вказує на зраду одного з партнеров3.1 Вывод4 Міф №4: жінкам у віці не потрібно здавати аналізи на ВПЧ4.1 Вывод5 Міф №5: всі типи ВПЛ можуть викликати розвиток раку статевих органов5.1 Вывод6 Міф №6: поява генітальних бородавок викликає рак шийки матки6.1 Вывод7 Міф №7: виявлення онкогенного вірусу в аналізах вказує на розвиток раку шийки матки7.1 Вывод8 Міф №8: від ВПЛ можна не робити через відсутність даних щодо ефективності вакцины8.1 Вывод9 Міф №9: ефективність виконання мазка по Папаніколау вище, ніж проведення вакцинации9.1 Вывод10 Міф №10: після видалення кондилом людина не може заразити ними статевого партнера10.1 Вывод11 Міф №11: від ВПЛ можна позбутися полностью11.1 Вывод12 Міф №12: у вагітних з ВПЛ завжди народжуються діти з респіраторним папилломатозом12.1 Вывод13 До якого лікаря звернути СодержаниеПо думку багатьох людей ВПЛ передається тільки статевим шляхом при вагінальних, анальних і орально-генітальних статевих контактах. Однак існує ймовірність ще й контактного шляху передачі цієї інфекції – через зіткнення в побуті та громадських місцях.Заражене цим вірусом викликає появу характерних розростань на шкірі і слизових.

Зараз відомо близько 130 штамів ВПЛ і більшість з них провокують появу новоутворень в певних місцях. Це означає, що поява бородавок на шкірі рук не стане причиною інфікування геніталій.Ураження статевих органів може провокуватися 30 штамами вірусу і близько 20 з них є онкогенними. Більшість людей знає про ті, що наявність в організмі вірусу папіломи людини може викликати ракові захворювання статевих органів, але навіть ця інформація не завжди стає причиною звернення до лікаря для виявлення і лікування інфекції. Винуватцями такого ставлення до свого здоров'я стають численні міфи про ВПЛ.

У цій статті ми ознайомимо вас із 12 з них, і ви зможете прийняти правильне рішення про необхідність лікування.Захищений секс презервативом істотно знижує ризик зараження захворюваннями, що передаються статевим шляхом, альо не є 100% гарантією безпеки. Вірус папіломи може передаватися при будь-яких контактах слизових оболонок – звичайні поцілунки, орально-генітальний секс або використання загальних предметів гігієни.Презервативи повинні використовуватися для безпечного сексу, але не скасовують регулярних обстежень у лікаря для своєчасного виявлення захворювань, що передаються статевим шляхом (в т. ч. і ВПЛ).Згідно з даними статистики ВПЛ дійсно частіше виявляється у жінок, але до ризику зараження ним схильні і чоловіки, і діти.

Результати масових скринінгових досліджень показують, що ця інфекція виявляється у 40-50 % жінок і чоловіків, які ведуть активні статеве життя, а ймовірність зараження вірусом при незахищеному сексі становить 60-66 %.Регулярні обстеження для виявлення папіломавірусної інфекції повинні проходити і жінки, і чоловіки будь-якого віку.Саме цей міф спричинивши появу невірних висновків про зради в парах і призвів до розпаду багатьох сімей. Однак виявлення ВПЛ не у всіх випадках пов'язаність язане з невірністю партнера. Генітальна папіломавірусна інфекція може тривалий час перебувати в організмі приховано. Таке її перебіг може спостерігатися протягом багатьох тижнів, років і навіть десятиліть.Виявлення ВПЛ не завжди є фактом зради партнера.

Інфекція може багато років ніяк себе не проявляти і виявлятися випадково при планових оглядах або лікуванні інших захворювань. За допомогою аналізу можливе визначення типу ВПЛ, але ні один метод обстеження не дозволяє встановити термін перебування вірусу в організмі або виявити, хто з партнерів став «винуватцем» її появи. Зараження вірусом може відбуватися в будь-який момент життя (в т. ч. і до утворення парі).Багато жінок після настання менопаузи не тільки не проводять обстеження на ВПЛ, але і вкрай рідко відвідують гінеколога. Проте дані статистики вказують на високий ризик таких фатальних помилок: 41 % пацієнток з раком шийки матки помирає у віці 65 років і старше, а один із чотирьох випадків цього захворювання виявляється саме в цьому віці.Онкогенні типи вірусу папіломи людини можуть почати проявляти себе знову після довгих років прихованого перебування в організмі.

Жінки в будь-якому віці повинні регулярно відвідувати гінеколога для профілактичних оглядів, а аналізи для виявлення ВПЛ необхідно здавати 1 раз в 3-5 років у віці 30-65 років.Вчені змогли ідентифікувати понад 130 типів ВПЛ і близько 30 з них здатні інфікувати статеві органи. Виділяють дві основні групи ВПЛ:Багато штамів вірусу папіломи не заподіюють ніяких проблем і самоизлечиваются через кілька місяців після появи симптомів, а 90 % з них усуваються через 2 роки. І тільки деякі штами ВПЛ є онкогенними і здатні провокувати переродження клітин в ракові.Бородавки на статевих органах з'єднання єднання є з-за зараження різними штамами вірусу папіломи. Не всі з них є онкогенними, і того рак шийки матки розвивається не у всіх випадках.Для складання прогнозів про ймовірності появи ракової пухлини при виявленні папіломавірусної інфекції необхідно проведення аналізу для визначення типу вірусу. Рак шийки матки може провокуватися тільки онкогенними його штамами– 16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59 68.

У 94 % випадків розвиток ракової пухлини викликає 16 або 18 штамів.ВПЛ може тривалий час перебувати в організмі і ніяк себе не проявляти. Його виявлення в аналізах не завжди є симптомом розвитку раку або передракового стану. Поява ВПЛ завжди вказує на зниження імунітету.Підтвердити діагноз «рак шийки матки» можуть тільки результати гістологічного дослідження біоптату тканин. Виявлення онкогенних або інших штамів ВПЛ при відсутності такого підтвердження вказує на зниження імунітету і збільшення кількості вірусів. У подібних випадках жінка повинна звернути увагу на стан імунної системи і провести лікування, спрямоване на її підтримку.Цей міф з'єднання єднання явився з-за того, що вакцини від ВПЛ дійсно не можуть захистити людину від зараження всіма штамами вірусу.

Проте вакцина Церварікс і Гардасил здатні запобігти інфікуванню найбільш онкогенними 16 і 18 типами вірусу, а Гардасил може попередити зараження та іншими типами, що викликають розвиток гострокінцевих кондилом.Вакцинація від ВПЛ вінна виконуватися, тому що вакцини можуть захищати від найбільш небезпечних типів вірусу, що провокують ракові захворювання. Максимально ефективно проводити такі щеплення підліткам до початку статевого життя. Однак і в іншому віці ефективність вакцинації буде залишатися високою. Навіть якщо жінка була інфікована протягом життя одним з штамів ВПЛ, щеплення зможе захистити від зараження іншими типами.Мазок по Папаніколау і вакцинація від ВПЛ є різними процедурами, і порівнювати їх ефективність не можна. Мазок дозволяє виявити вже з'єднання єднання явилися мутації або передракові зміни в клітинах шийки матки. А проведення вакцинації дає можливість попереджувати інфікування онкогенними типами ВПЛ і розвиток ракового захворювання.Вакцинація від ВПЛ ефективна і дозволяє попередити розвиток раку шийки матки.

Набагато доцільніше провести цю процедуру, ніж чекати початку переродження клітин в ракові.Деякі фахівці вважають, що після видалення кондилом ризик інфікування статевого партнера знижується. При хірургічному лікуванні викликаних ВПЛ утворень вирізають тільки більша частина заразних тканин. Проте вірус залишається в організмі людини, і люди з вилученими або неудаленными кондиломами можуть бути джерелом інфекції.Навколишні віддалену кондилому тканини містять вірус, і хірургічне лікування цих новоутворень не зводить ризик заражене ВПЛ до нуля. У більшості випадків звільнення від кондилом проводиться для виключення фізичних і моральних страждань життя хворого, але після операції вірус залишається в організмі і ризик інфікування статевого партнера залишається.Поки вчені не змогли створити препарат, здатний повністю усувати вірус з організму людини.

Сучасна медицина може запропонувати ефективні спосібі лікування захворювань, які викликаються ВПЛ. За допомогою малоінвазивних або хірургічних методик можна позбутися від бородавок, гострокінцевих кондилом або дисплазії шийки матки. Для цього застосовується хімічна коагуляція, електрокоагуляція, лікування лазером, кріодеструкція, радіохвильовий ніж або хірургічний скальпель. Але «вбити» вірус повністю неможливо за допомогою операції або призначення фармакологічних препаратів.У ряді випадків для дезактивації вірусу буває достатня проведення хірургічного лікування та заходів, спрямованих на підвищення імунітету. Вітамінізоване харчування, активний спосіб життя, прогулянки на свіжому повітрі і відсутність стресів можуть сприяти нормалізації функцій імунної системи, і вірус не буде виявлятися в аналізах.

Але в ряді випадків хворим рекомендується схема терапії, що спрямована на підвищення імунітету. Для цього можуть можуть можуть застосовуватися препарати інтерферону, неспецифічні імуномодулятори, индинол і деякі специфічні противірусні засоби.Навіть після проведеного лікування захворювань, викликаних ВПЛ, вірус залишається в організмі. Для його дезактивації рекомендується проводити лікування та заходь, спрямовані на підвищення імунітету. А хворим, у яких була виявлена папіломавірусна інфекція, слід регулярно проходити обстеження і виконувати всі рекомендації лікаря.Ризик зараження дитини ВПЛ під час пологів існує, але він не високий. При проходженні по родових шляхах можливе інфікування тільки двома специфічними видами вірусу – 6 і 11.

Вони виявляються у жінок з загостреними кондиломами. При отриманні дитиною цих ВПЛ і вкорінення інфекції можливий розвиток респіраторного папіломатозу. Це захворювання заважає нормальному диханню, але піддається лікуванню.Проведення розродження шляхом кесаревого розтину підвищує шанси дитини на запобігання інфікування, але теж не дає 100% гарантії. Крім цього, при виконанні такої операції для дитини завжди присутня загроза ускладнень, які можуть викликатися хірургічним втручанням, і вона перевищує ризики, пов'язані з можливим розвитком респіраторного папіломатозу.Вагітним з ВПЛ, а саме загостреними кондиломами, слід задовго до розродження обговорити з лікарем можливість зараження дитини і вибрати варіант ведення пологів.Для своєчасного виявлення інфекції ВПЛ кожна жінка повинна регулярно обстежуватися у гінеколога, а чоловік — у андролога або уролога.

Гострокінцеві кондиломи потребують лікування у лікаря-венеролога.Телеканал «Росія 1», програма «Про головне», випуск на тему «ВПЛ»:.

Схожі статті:

 • 15 міфів про російську лазня

  Для росіян лазневі процедури давно перестали бути лише способом очищення тіла. Сьогодні вони сприймаються скоріше як поєднання заходів по оздоровленню організму, піднесенню настрою, поліпшення...

 • 10 популярних міфів про м ясі приготовлено на багатті

  Ось і настав час вилазок на природу, а відповідно і приготування смачних шашликів. Здається, що приготувати м'ясо на мангалі зовсім не складно, але навіть цей спосіб приготування їжі вже обріс...

 • 5 міфів про панкреатиті

  Лише деякі сучасні городяни не відчувають проблем з шлунково-кишковим трактом. Занадто напружений ритм життя, стреси, погана екологія і неправильний режим харчування призводять до порушень...

 • 8 міфів про свіжовичавлених соках

  Вважається, що свіжовичавлені соки це найкоротший шлях до здоров'я ю, ідеальної шкірі обличчя і тонкої талії. Чи Так це насправді? Чи нас знову вводять в оману? Вдала брехня маркетологів. Кілька...

 • 9 міфів про вагітності в які вірять матусі зі всього світу

  У більшості американців вважається в порядку речей помацати живіт вагітної жінки або кинутися купувати речі для ще не народженої дитини. Але в деяких країнах і культурах такі невинні, здавалося...