Чим лікувати стоматит у дитини?

Ви – один з тих мільйонів людей, які борються з виразкою шлунка? А всі ваші спроби не увінчалися успіхом? І ви вже замислювалися про радикальні заходи? Воно й зрозуміло, адже здоровий шлунок і кишечник - це показники здоров'я і краси. Тому ми рекомендуємо прочитати історію жінки, якій вдалося вилікувати ВИРАЗКУ ШЛУНКА, ефективно і без дорогих процедур. Читати статтю...

Слово стоматит може і виглядає досить грізним, але на ділі відноситься до захворювань, які поширені приблизно так само широко, як і звичайна застуда. Особливо часто від цього страждають вагітні жінки, але хвороба здатна торкатися і дітей. Тому важливо знати, чим лікувати стоматит у дитини. В цілому, ця патологія є ураження слизової оболонки ротової порожнини. Незважаючи на настільки сильну поширеність захворювання, механізм його появи до сих пір залишається точно не визначеним. Більшість вчених вважають, що це в якійсь мірі пов'язане з імунною відповіддю на дратівливі чинники. Якщо імунітет не може розпізнати, що саме атакувало організм, то він змушує лімфоцити нападати практично на все підряд. Приблизно те ж саме відбувається і в тому випадку, якщо починається відторгнення органів після пересадки.

Безумовно, ситуація зі стоматитом набагато простіше. Існує безліч причин розвитку стоматиту у людей будь-якого віку. Одною з самих поширених вважається використання зубних паст і ополіскувачів, в складі яких присутній сульфат натрію. Цей елемент додають для поліпшення піноутворення, але в роті він призводить до зневоднення. В результаті слизова стає більш вразливою, а тому стоматит може виникати досить часто. Вважається, що якщо використовувати пасту без цього інгредієнта, то якщо хвороба і не відступить назовсім, то хоча б стане менш болючою. Іноді стоматит розвивається як алергічної реакції на якісь продукти. Для того, щоб це припинилося, важливо чітко простежити, після чого з'являються виразки.

Іноді потрібно проходити спеціальне обстеження, щоб точно визначити збудник. Однак, найчастіше ними стають: Нарешті, іноді причина криється не в їжі, а в використовуваної зубній пасті, жуйки або навіть прийнятих препаратах. Ця поразка може виявлятися при розвитку якоїсь іншої хвороби. До них відносяться патології шлунково-кишкового тракту, на зразок гастриту, присутність в організмі паразитів, а також афта.

Вважається, що в список варто включити онкологічні патології, що локалізуються в голові. На виникнення і перебіг стоматиту також впливають бактерії і генетична схильність. Існує кілька окремих випадків, в результаті яких іноді проявляється стоматит. Наприклад, він може бути своєрідним побічним ефектом від хіміотерапії. Також не варто пити і курити, якщо не хочеться отримати стоматит. Зневоднення в результаті хвороб, проблеми з особистою гігієною і установкою зубних протезів теж є причинами початку патології. Однак, що ж щодо дітей?

Які причини найбільш сильно відносяться до них? У цьому питанні велику роль грає вік дитини. Нарешті, абсолютно в будь-якому віці можна отримати собі бактеріальний стоматит, який може бути пов'язаний як з нестачею гігієни, так і з механічним впливом. У дитячому віці слизова ще не дуже стійка для того, щоб з легкість боротися з численними подразниками. Хоча слина і покликана дезінфікувати різні речовини, що потрапляють в ротову порожнину, у дітей її може бути недостатньо. В результаті всього цього в роті починається запалення, з'являються стоматітние виразки, які, за відсутності лікування і продовження негативного впливу, можуть помітно розростися. У дитячому віці досить часто спостерігається кандидозний або грибковий стоматит.

Будь підвид здатний протікати в різному ступені важкості, бути хронічним або навіть з рецидивами. Кандидозний варіант, також званий молочницею рота, відрізняються наступним: Іншим досить поширеним варіантом є герпетичний тип захворювання. Рано чи пізно практично кожен заражається герпесом, і вірус неможливо вивести з організму, просто зазвичай він ховається. Якщо у дитини герпетичний стоматит, то: Визначити точну причину розвитку у дітей афтозного стоматиту дуже важко, а тому, як правило, неясно і чим лікувати стоматит такого типу. Проте, у нього можна виділити відмінні риси: Залежно від того, який саме стоматит розвинувся у дитини, можна вирішувати, ніж його лікувати. Призначати ліки повинен виключно кваліфікований лікар-фахівець. Для початку варто розібратися з методом впливу на кандидозний, також званий грибкових, стоматит. Процес лікування націлений на підвищення лужного середовища в роті, так як це дозволить впоратися з паразитують організмами.

Для цього роблять наступне: Нарешті, варто подбати про зміцнення імунної системи хворого, а також посадити його на дієту без кислих фруктів і подразнюючої їжі. Крім цього, необхідно звести до мінімуму споживання хворою дитиною вуглеводів. Багато хто запитує, чим полоскати рот при стоматиті герпетичного типу. У цьому випадку часто використовують відвар шавлії, ромашки або деяких інших трав.

Можна придбати збори на зразок Евкарома. З плином часу на слизовій почнуть накопичуватися відмирають клітини. Їх необхідно усувати з ротової порожнини. Для цього підійде курячий білок, який потрібно розвести у воді. Якщо пополоскати такою рідиною рот дитини, то зайве буде йти з нього. По закінченню хвороби знову буде потрібно подбати про міцний імунітет малюка. Наприклад, можна придбати спеціальні таблетки для розсмоктування.

Лікування афтозного типу саме проблематичне, тому що навіть лікарі не завжди можуть відразу прописати відповідний препарат. Тому варто користуватися консервативними методами, на кшталт обробки розчином соди і коригуванням системи харчування. Якщо стоматит з'явився в якості алергічної реакції, то лікар пропише препарати, спрямовані саме на боротьбу з алергією. Крім цього, радять приймати і імуностимулюючі засоби. Часто лікарі пропонують застосовувати гель Холісал, так як його вплив різноспрямований. Наприклад, він бореться з вірусами, бактеріями, знімає запалення і больовий синдром. Для того, щоб ефективно вилікувати стоматит у дитини, потрібно дотримуватися ряду правил.

Звичайно, необхідно виконувати всі лікарські приписи, а також варто приділити уваги цим моментам. Нарешті, не можна дозволяти дитині класти в рот брудні речі, а також всі люди, які проживають разом з ним в будинку, повинні підлікувати свій герпес. Ці моменти - невід'ємна частина лікування стоматиту у дитини.

Схожі статті:

 • Як швидко і безпечно вилікувати стоматит у дитини?

  Кожна молода сім'я стикалася з такою проблемою, як дитячий стоматит. Даний медичний термін об'єднує кілька видів захворювань, які супроводжуються появою запальних ...

 • Запор у дитини Як поставити діагноз і чим лікувати

  Запор у дитини - поширена скарга. Причини труднощів зі стільцем можуть бути різними. Налагодити його слід якомога швидше, тому що хронічні запори у дітей призводять до ...

 • Як вилікувати стоматит у дитини

  Симптоми стоматиту знайомі практично кожному - це почервоніння або виразки в ротовій порожнині, зазвичай супроводжуються підвищенням температури тіла. Як правило, подібні висипання дуже болючі ...

 • Як лікувати дитину від алергії на пил

  У дитини алергія як лікувати Народні засоби в - Алергічний кашель у дитини як розпізнати і чим лікувати. Народні рецепти позбавлення від алергії лікування алергії! Основні вигляду. Якщо ...

 • Як лікувати запор у дитини в 4 роки?

  Проблеми з травленням зустрічаються у малюків досить часто, і найпоширеніша проблема - це запор у дитини (4 роки). У перші роки життя організм розвивається дуже активно, імунітет ...