Причини появи крохмалю в калі

Ви – один з тих мільйонів людей, які борються з виразкою шлунка? А всі ваші спроби не увінчалися успіхом? І ви вже замислювалися про радикальні заходи? Воно й зрозуміло, адже здоровий шлунок і кишечник - це показники здоров'я і краси. Тому ми рекомендуємо прочитати історію жінки, якій вдалося вилікувати ВИРАЗКУ ШЛУНКА, ефективно і без дорогих процедур. Читати статтю...

Трактуватися подібний симптом може по-різному - в деяких випадках це буде один з варіантів норми, а в інших - ознака дисфункції або розвивається захворювання травної системи. Крохмаль - це складний вид вуглеводу, який надходить в організм в основному з рослинної їжі. Під впливом слинних ферментів і секреції підшлункової залози крохмаль перетворюється в легко засвоювану організмом глюкозу. У калі елементи крохмалю можуть з'явитися через збої в роботі травної системи, коли процес розщеплення порушений.

У нормі невелика кількість крохмальних зерен в калі допустимо, але велика їх кількість є тривожним симптомом і називається амілорея. Амілорея може зустрічатися і у маленьких дітей, і у дорослих, і у літніх людей. Щоб зрозуміти причини виникнення тривожного ознаки, слід розібратися в тому, як крохмаль засвоюється організмом. Процес розщеплення починається вже в ротовій порожнині під впливом амілази - травного ферменту, що знаходиться в слині. Проходячи далі по шлунково-кишкового тракту, крохмаль продовжує перетравлюватися в тонкому кишечнику, де під впливом секреції, що виділяється підшлунковою залозою, повинен розщепнутися до глюкози. У тонкому кишечнику процес засвоєння повинен бути завершений. Під час діареї корисні речовини просто не встигають перебалтиваться повністю, і тому крохмаль засвоюється не повністю. Існують різні види крохмалю.

Визначаючи, який саме був виявлений в калі, можна приблизно виявити локалізацію проблеми. У фруктах і овочах міститься так званий крохмаль внутрішньоклітинний, який знаходиться всередині клітин і захищений оболонкою, яка в процесі перетравлення розпадається, звільняючи вуглевод. Його наявність в калових масах людини говорить про те, що їжа недостатньо перетравлюється і занадто швидко проходить відділи шлунково-кишкового тракту. Виявлений в калі крохмаль позаклітинний дозволяє припустити проблеми «на рівні»Шлунка (зменшення кількості або якості шлункового соку) або виявити недолік амілази в слині. Амілорея - це не самостійне захворювання. Як правило, патологія є ускладнення вже наявної хвороби.

Як така, амілорея свідчить про зміни в роботі шлунково-кишкового тракту і є специфічним діагностично важливою ознакою. Виявляючи її в аналізі калу, фахівець на підставі поєднуються з амілорея симптомів може поставити діагноз і при необхідності призначити лікування. Копрологія - це вид аналізів, що дозволяє за короткий час на основі вивчення особливостей калу зібрати велику кількість інформації про роботу травного тракту. Це звичайне дослідження, яке проводиться в діагностичних цілях для виявлення або диференціації нових симптомів. Копрологіческіеполіпи аналізи визначають присутність в калі крохмалю, елементів крові, інфекції, ознак знаходження в організмі паразитів і багато іншого. Лікар проводить візуальний огляд калових мас і перевіряє їх характеристики за допомогою певних технік. У нормі каловий субстрат повинен мати коричневий відтінок і щільну, але не тверду консистенцію без їдкого запаху. У калі не повинні перебувати слиз, неперетравлені елементи їжі, краплі крові, білірубін, білки, лейкоцити або крохмаль.

Реакція pH в нормі нейтральна. Це стандартні параметри, що перевіряються лаборантом під час копрологіческого дослідження, але іноді виникає необхідність розставити акценти в цілях уточнення діагнозу. Наприклад, якщо аналізи здаються для дослідження калу на вуглеводи, то фахівець відзначає не тільки наявність крохмалю в калових масах, але і вивчає приналежність крохмалю до певного виду. У калі у дорослої людини крохмаль, як правило, є серйозним симптомом, що розвиваються захворювань. Підозра може відразу впасти на можливий панкреатит або гастрит, хоча нерідко причиною появи крохмалю в калових масах стає затяжна діарея. Щоб уточнити діагноз, лікар може призначити додаткові дослідження. У дітей наявність крохмальних зерен в калових масах може трактуватися по-різному. У перший рік життя дитини під час проведення профілактичних оглядів при здачі калу може виявитися наявність в калі крохмалю.

У немовлят подібні результати не говорять про наявність патологічних змін і навіть перебувають у межах норми, адже на цій стадії розвитку діти мають ще недосконалу систему травлення, яка не може переробити крохмаль, споживаний в великій кількості. Можливо, дієта дитини містить занадто багато рослинної їжі, багатої крохмалем, через що елемент не засвоюється повністю в харчовому тракті. У більшості випадків, щоб усунути симптом, досить трохи скорегувати раціон малюка. Ще одна причина, чому може з'явитися крохмаль в калі у дитини, - розвивається дисбактеріоз, негативно впливає на роботу всього шлунково-кишкового тракту. Усувати проблему варто, виходячи з наявних проблем. Сама по собі амілорея не є небезпечною, а лише підказує, що в організмі відбуваються патологічні процеси і що корисні речовини в шлунково-кишковому тракті можуть засвоюватися в недостатній кількості.

В першу чергу варто впоратися з першопричиною, що викликала тривожні симптоми. Якщо негативним фактором стали патології травної системи, то акцент в терапії буде зроблений на лікування основного захворювання. Так, курс терапії залежить від первинної патології - панкреатиту, дисбактеріозу, гастриту, диспепсії або будь-якого іншого захворювання, виявленого лікарем. Іноді для одужання може знадобитися перебування в стаціонарі. Самостійна діагностика і самолікування будуть малоефективні в силу того, що без професійних навичок і досліджень вкрай складно точно диференціювати основний недугу і ступінь його розвитку. Захворювання травної системи лікуються комплексно. Обов'язково буде призначатися дієта, яка залежить від особливостей перебігу хвороби і від ступеня ураження органу.

Наприклад, при важкому перебігу гострого панкреатиту в перші кілька днів людині можуть призначити голодування. Паралельно пацієнт повинен буде приймати протизапальні препарати, знеболюючі засоби (при необхідності) і ліки, що сприяють відновленню функцій органу. При дисбактеріозі метою лікування буде відновлення балансу мікрофлори кишечника, з чим допоможуть впоратися правильне харчування і пребіотики або пробіотики. При посиленій перистальтиці і частому стільці (які нерідко супроводжуються амілорея), слід зняти симптоми діареї, щоб запобігти подальшій втраті організмом корисних речовин.

Варто пам'ятати, що при проносі обов'язково треба контролювати електролітний баланс, для чого щодня потрібно випивати не менше двох літрів води, щоб не допустити зневоднення. У процесі лікування первинної патології кількість крохмалю в калі буде поступово зменшуватися, наближаючись до нормальних показників. Не варто забувати і про непатологічних причини появи тривожного симптому. У будь-якому випадку виявлена ​​амілорея має на увазі необхідність коригування режиму харчування.

Раціон варто переглянути навіть у немовлят, у яких наявність крохмалю в аналізах - це варіант норми, щоб переконатися, що в прикорму малюка не спостерігається надлишок продуктів, які містять високу кількість крохмалю. Найчастіше це картопля, груші або банани. Крім того, при амілорею слід зменшити споживання і хлібобулочних виробів, замінивши ці продукти яблуками, персиками або іншими фруктами, які не настільки насиченими крохмалем. Дієта обов'язково повинна відповідати потребам організму. Особливо акуратно варто підходити до раціону маленьких дітей: режим харчування у дитини повинен бути різноманітним, поживним і містити всі необхідні мікроелементи. Сайт носить виключно інформаційний характер.

Ні в якому разі не займайтеся самолікуванням. У разі виявлення у себе будь-яких симптомів захворювань звертайтеся до вашого лікаря.

Схожі статті: