Хвороби зубів і ясен причини ознаки і лікування

Ви – один з тих мільйонів людей, які борються з виразкою шлунка? А всі ваші спроби не увінчалися успіхом? І ви вже замислювалися про радикальні заходи? Воно й зрозуміло, адже здоровий шлунок і кишечник - це показники здоров'я і краси. Тому ми рекомендуємо прочитати історію жінки, якій вдалося вилікувати ВИРАЗКУ ШЛУНКА, ефективно і без дорогих процедур. Читати статтю...

Хвороби зубів або м'яких тканин можна виявити у кожної людини. За даними Всесвітньої Організації Охорони здоров'я до 65 років у третини жителів планети випадають всі зуби. На першому місці за поширеністю йдуть каріозні поразки, які виникають в результаті діяльність бактерій, що руйнують емаль. Друге місце в списку займають хвороби ясен, які призводять до того, що випадає зовсім здоровий зуб. Найчастіше до лікаря пацієнт звертається, коли почалися незворотні зміни, тканину атрофировалась, оголилися зубні коріння або йде гній. У цій ситуації відновити тканину вже неможливо.

Зі статті ви дізнаєтеся, які бувають захворювання ясен у дорослих і як їх вилікувати. Пародонтоз це досить рідкісне захворювання, що формуються у 8% людей з патологіями ясен, і його часто плутають з пародонтитом. Крім перерахованих хвороб на стан слизової можуть впливати хвороби твердих тканин зуба і порожнини рота. При руйнуванні коронки інфекція потрапляє в пульпу, потім в періодонт, що призводить до локального запалення. На яснах може утворитися свищ (порожнечі в тканинах) через періодонтиту або помилок при лікуванні карієсу.

Якщо в роті розвивається стоматит, то на яснах можуть з'явитися виразки, гнійники, афти. Як правило, захворювання зубів і ясен виникає через неправильне догляду за ротовою порожниною. На догляд за зубами відводять мало часу або не виділяють зовсім, техніка чистки неправильна, що призводить до травм слизової. Хвороботворні бактерії починають посилено розмножуватися, а продукти їх життєдіяльності негативно позначаються на слизовій оболонці порожнини рота. М'який наліт через деякий час твердне і перетворюється на зубний камінь, який травмує прилеглі тканини.

Десни запалюються, і розвивається гінгівіт. Якщо запальний процес вчасно не зупинити, то він зачіпає і кісткову тканину (пародонтит), в результаті ясна перестає утримувати зуб. Але не тільки порушення гігієни може призвести до патології. Таке захворювання зубів, як гінгівіт пов'язують з наступними факторами: Перераховані фактори впливають на якість слини, в результаті чого виникають захворювання зубів і ясен. Пародонтоз з'являється внаслідок зміни гормонального фону, спадковості, шкідливих звичок, змін в судинах. Патологічні процеси в яснах не народжуються миттєво. Для того щоб розвинувся пародонтит необхідно близько 1,5 років. Якщо слизова не сильно постраждала від запалення і його провокує тільки зубний наліт, то цей термін збільшується в рази.

Пародонтоз може формуватися до 15 років. Тому основна причина захворювань ясен - це відсутність належного догляду за порожниною рота і відмова від профілактичного відвідування лікаря стоматолога. Один з найпомітніших ознак запалення ясен - це кровотеча з них при механічному впливі. Спочатку кров з'являється тільки на зубній щітці під час гігієнічної процедури, потім кровоточивість виникає при вживанні їжі або під час артикуляції. При запаленні ясен опухають, стають червоного або синюшного кольору, з'являється хворобливість. Всі ці ознаки вказують на гінгівіт. Згодом гінгівіт переростає в пародонтит, і до перерахованих симптомів додаються генетично, реакція на температурні і хімічні подразники, оголення шийки зуба, візуально зуби стають довшими, утворюються ясенні кишені. Якщо хвороба зовсім запущена, то зуби стають мобільними, вони хитаються і розходяться «віялом».

Виділяють три стадії розвитку пародонтиту: Набагато складніше самостійно помітити розвиток пародонтозу, оскільки захворювання, поки не досягне важкої стадії, нічим себе не видає. Хворого не турбує кровоточивість або запалення, немає хворобливих відчуттів. Згодом ясна опускаються нижче, виникає свербіж, зуби стають клиноподібної форми, змінюють колір, на емалі з'являються ерозії. Ознаками зубної хвороби можуть стати і підвищення температури тіла, головний і очна біль, збільшення лімфовузлів. Поставити діагноз і визначити схему лікування ясен може тільки стоматолог. Якщо ви спробуєте самостійно усунути патологію, то у вас це навряд чи вийде.

Лікувальні зубні пасти та інші засоби гігієни є скоріше профілактикою, ніж лікуванням. Хвороби зубів і порожнини рота неможливо вилікувати засобами народної медицини. Якщо полоскати рот відварами трав, то це усуває симптоми захворювання на деякий час, але не усуне причину патології. Народна медицина може застосовуватися як профілактика хвороб зубів або в якості доповнення до основної терапії. Захворюваннями ясен і їх лікуванням займається лікар пародонтолог. Для визначення схеми лікування при пародонтиті потрібно рентгенівський знімок.

Він дозволить встановити наскільки прогресувало захворювання, оцінити втрату кісткової тканини, побачити підясенні кишені, допоможе зрозуміти чи варто намагатися зберегти зуб або це безглуздо. Симптоми і лікування хвороб ясен можуть істотно відрізнятися, але завжди першим кроком є професійна чистка зубів. Подальші дії щодо лікування хвороби ясен залежать від діагнозу і стадії. Крайні заходи в лікуванні захворювань ясен це імплантація і хірургічні операціі.Еслі запальний процес почався в глибоких пародонтальних тканинах, то його не можна повністю вилікувати, можна лише зупинити. Пацієнт, звичайно, відчує результат лікування: пройде кровоточивість ясен, зникне неприємний запах з рота, зміцняться зуби. Але регулярно доведеться відвідувати лікаря, очищати пародонтальні кишені і проходити курс підтримуючої терапії.

Крім того, що хворий ризикує втратити всі зуби, навіть якщо вони і здорові, невилікуваний пародонтит може сприяти розвитку інших серйозних патологій. Основною причиною, що викликає хвороби зубів і ясен у людини, є погана гігієна порожнини рота, і відвідування лікаря стоматолога тільки в разі сильного болю. Хвороби зубів у людини можуть розвиватися роками, тому пропустити їх досить складно. Оскільки профілактичні методи завжди менш болючі і дешевше, то рекомендується відвідувати стоматолога двічі на рік.

Своєчасне виявлення хвороб ясен і їх лікування допоможе врятувати не тільки зуби, але і запобігти поширенню зубної інфекції. Тепер ви знаєте, що таке хвороба ясен, а також до чого вона призводить, і не допустите розвитку серйозного захворювання. больбрекетибруксізмвініривоспаленіегігіенагінгівітгранулёмагубидесназапах з ртазуб мудростізубная пастазубная щетказубной каменьімплантаціяканаликандідозкаріескістакоренние зубикорнікоронкамолочніцамолочние зубинаркознёбоотбеліваніепародонтітпародонтозперіодонтітперіостітпломбапрікуспротезпульпітсвіщсінус ліфтінгстоматітудаленіе зубафлюсчелюстьщекаемальязик

Схожі статті: