Позаматкова вагітність ознаки на ранніх термінах

Ви – один з тих мільйонів людей, які борються з виразкою шлунка? А всі ваші спроби не увінчалися успіхом? І ви вже замислювалися про радикальні заходи? Воно й зрозуміло, адже здоровий шлунок і кишечник - це показники здоров'я і краси. Тому ми рекомендуємо прочитати історію жінки, якій вдалося вилікувати ВИРАЗКУ ШЛУНКА, ефективно і без дорогих процедур. Читати статтю...

Визначення позаматкової вагітності на ранніх термінах - одна з найважливіших завдань сучасної гінекології. Своєчасна діагностика цієї патології дозволяє зберегти життя і здоров'я породіллі, включаючи фертильність, тобто. Е. Здатність надалі народжувати здорових дітей. Позаматкова вагітність - небезпечна патологія розвитку плода, багато в чому має ознаки звичайної вагітності, але загрозлива здоров'ю та життю жінки одним фактом свого існування. Тому будь-яка жінка і особливо майбутня мама повинна знати перші ознаки позаматкової вагітності і розуміти її небезпека - це необхідно для своєчасної діагностики патології, збереження життя і можливості в подальшому народжувати здорових дітей. Це будь-яка вагітність, що розвивається з заплідненої яйцеклітини, що закріпилася в непризначеному для цього місці. Спеціальний орган, призначений для того, щоб в ньому розвивався плід - це матка. Вона здатна розтягуватися пропорційно зростанню плода і має інші життєво необхідними для його розвитку функціями.

Основні місця, крім матки, де може закріпитися запліднена яйцеклітина, утворитися плодове яйце і таким чином розвинутися ця патологія: Небезпека полягає в тому, що позаматкова вагітність тривалий час може ніяк не виявлятися, але в якийсь момент орган, в якому розвивається плодове яйце , не витримає навантаження і розірветься. Жінка зазнає напад сильного болю, а плід разом з кров'ю і супутніми виділеннями потрапить в черевну порожнину. Це викличе інфікування області нижніх відділів кишечника, що призведе до перитоніту, який, в свою чергу, може привести до летального результату. Як достовірно визначити позаматкову вагітність на ранніх термінах? Самостійно це зробити неможливо. Гінеколог здійснює визначення цієї патології, зібравши повний анамнез, провівши кілька аналізів і апаратних досліджень, в тому числі УЗД. Але запідозрити, що ваша вагітність розвивається якось не так, в перші дні можливо.

Проблема тут полягає в тому, що позаматкова вагітність на ранніх термінах проявляється майже як нормальна. Основний показник - занадто сильні болі внизу живота, вони локалізуються в тій області, де «в недозволеному місці» закріпилася яйцеклітина. При цьому яєчникова або черевна вагітність може ніяк не виявитися за досить тривалий період - до 4-х тижнів. Якщо плодове яйце знаходиться в ампульної частини шийки матки (найширшому місці), то біль може з'явитися на другому місяці. Якщо місце дислокації плода в шийці матки - перешийок, то біль проявлятися на 5-6 тижні.

Основна ознака патології такого типу - кровотеча. Якраз при шеечной вагітності воно дуже рясно, т. К. Цей локус насичений кровоносними судинами. Які ще є ознаки позаматкової вагітності на ранніх термінах? Основні показники - аналіз крові на ХГЧ і УЗД. ХГЧ - це гормон лХГ людини. Його виробляє матка, в якій знаходиться запліднена яйцеклітина. Чим більше термін вагітності, тим вище концентрація цього гормону в крові. Саме на нього реагують «смужки» експрес-тестів. Існує певний норматив вмісту цього гормону на кожному етапі вагітності. Якщо ви точно знаєте, що вагітні, а також знаєте або припускаєте термін, то занадто низький рівень ХГЧ при лабораторному аналізі або дуже бліда, ледь помітна друга смужка на експрес-тесті, то це повинно вас насторожити.

Це - привід звернутися до лікаря-гінеколога, який для уточнення діагнозу призначить інші тести та дослідження. Найпоширеніше з них - УЗД - органів малого таза. Як розпізнати позаматкову вагітність при УЗД? У цьому є певні складності. По-перше, УЗД не визначає зародок в перший місяць вагітності. По-друге, при черевної позаматкової вагітності виявити плодове яйце в черевній порожнині на ранніх термінах розвитку вкрай складно. Тому діагностику ведуть методом «від супротивного» якщо ультразвукове дослідження не виявляє плід в матці при наявності основних ознак вагітності, то вона вже позаматкова. При цьому особлива увага приділяється рівню ХДЧ: як уже зазначалося, він в цьому випадку нижче, ніж повинен бути за відсутності патології, але набагато вище, ніж якщо вагітності немає зовсім. При позаматкової вагітності на фізикальному огляді гінеколог також може виявити плід при пальпації, якщо він розміщується в одному з придатків.

Таким чином, зі стовідсотковою ймовірністю поставити діагноз «позаматкова вагітність» дуже складно. Лікар може тільки запідозрити її наявність з високою часткою ймовірності і призначити лікування, в більшості випадків - операційне. Діагноз підтверджується або спростовується при проведенні лапароскопії - дослідження органів черевної порожнини і малого таза через невеликі проколи. Через них же може бути видалений плід, якщо. В інших випадках призначається лапаротомія - видалення зародка через розріз.

Такий захід, як повна ампутація матки, в даний час виконується дуже рідко, в екстрених випадках. Причини позаматкової вагітності в основному пов'язані з утрудненістю можливості проходження яйцеклітини через фаллопієві труби через наявність великої кількості спайок, рубців та інших пошкоджень такого роду. Вони утворюються з-за різних захворювань матки, в тому числі інфекційних, а також інших запалень, що вражають область малого тазу. Крім того, фактором ризику є перенесена хірургічна операція на органах малого таза, навіть не зачіпає матку. Не виключений вроджений дефект фаллопієвих труб.

Істотні фактором ризику є пухлини та інші освіти статевої системи доброякісного і злоякісного характеру. Медична статистика говорить про те, що чим старше жінка, тим більше ризик виникнення цієї патології. Особливо пильним варто бути вирішили завагітніти жінкам від 35 років.

Схожі статті: