Причини і ознаки позаматкової вагітності

Ви – один з тих мільйонів людей, які борються з виразкою шлунка? А всі ваші спроби не увінчалися успіхом? І ви вже замислювалися про радикальні заходи? Воно й зрозуміло, адже здоровий шлунок і кишечник - це показники здоров'я і краси. Тому ми рекомендуємо прочитати історію жінки, якій вдалося вилікувати ВИРАЗКУ ШЛУНКА, ефективно і без дорогих процедур. Читати статтю...

Що значить позаматкова вагітність і наскільки це небезпечно для жінки? Позаматкова - значить вагітність, що розвивається поза маткою. Найчастіше буває трубнавагітність, але трапляється, що плодове яйце починає розвиватися в очеревині або в яєчниках жінки. Це захворювання завжди було і залишається однією з найсерйозніших проблем в гінекології. Вперше воно було описано ще в 11 столітті і протягом багатьох років воно залишалося причиною, неминуче приводить до смерті.

Ранні спроби оперативного лікування цієї патології також закінчувалися летальними наслідками через недосконалість хірургічної техніки того часу. На жаль, позаматкова вагітність за останні роки стала зустрічає частіше, причому збільшилася кількість випадків, важких для діагностики. Чому ж прикріплення заплідненої яйцеклітини відбувається поза матки? Як правило, винні маткові труби, з різних причин нездатні виконувати свої функції - транспортувати запліднену яйцеклітину в матку. В результаті - плодове яйце не доходить до матки і прикріплюється до стінки маткової труби. Приблизно на 4-6 тижні труба розривається і виникає кровотеча в черевну порожнину, що супроводжується різким схваткообразной болем внизу живота, нудотою, а часто і втратою свідомості.

Якщо пошкоджений великий посудину, масивна крововтрата загрожує жінці загибеллю, врятувати може тільки термінова операція. Чи є якісь ознаки, за якими жінка може сама здогадатися про позаматкової вагітності і не допустити таких крайніх проявів як втрата свідомості? На жаль, часто для більшості жінок позаматкова вагітність часом настає як грім серед ясного неба: майже нічого не турбує напередодні, хіба , що несильний ниючий біль внизу живота, іноді виділення, що мажуть. Але частіше позаматкова вагітність маскується під звичайну: та ж затримка менструації, так само нагрубают молочні залози, часом з'являється легка нудота. Тому жінка не може самостійно розпізнати позаматкову вагітність, але запобігти біді, не доводячи до кровотечі, болі і втрати свідомості вона, безсумнівно, може. Як? Потрібно бути уважнішими до власного здоров'я: на 7-10 день затримки завжди бажано звернутися до лікаря, особливо, якщо є мажучі кров'янисті виділення.

Сучасні методи діагностики дозволяють визначати вагітність на дуже ранніх термінах. Визначення вмісту гормону вагітності хоріонічного гонадотропіну в крові допомагає констатувати сам факт вагітності. Для того, щоб переконатися, що вагітність розташована нормально в матці необхідно провести ультразвукове дослідження трансвагінальним датчиком, який дає найбільш точну інформацію на самих ранніх термінах. Чи існують якісь групи ризику щодо цього захворювання? Особливо уважними до себе повинні бути жінки, які страждають хронічними запальними захворюваннями, з виявленою хламідійною інфекцією, а також ті, хто проходив лікування з приводу трубного і ендокринного безпліддя.

До групи ризику входять жінки з ендометріозом, вродженими аномаліями матки, невиношуванням вагітності. Внутрішньоматкова контрацепція, за допомогою якої в даний час вживають запобіжних засобів від вагітності 70 мільйонів жінок у всьому світі, також збільшує ризик позаматкової вагітності в 20раз порівнянні із загальною популяцією і становить 3-4 відсотки, причому ризик позаматкової вагітності знаходиться в прямо пропорційній залежності від часу носіння спіралі - він збільшується. Якщо позаматкова вагітність встановлена ​​вчасно, чи можна її якось пролікувати консервативно і уникнути хірургічного втручання? Ще зовсім недавно єдиним методом лікування позаматкової вагітності була звичайна операція шляхом лапаротомії, тобто з розрізом живота. Зараз при своєчасно встановленого діагнозу такі операції виконуються за допомогою лапароскопії, тобто без розрізу живота, коли хірург вводить інструмент через невеликі отвори в животі.

При такому втручанні окружаюшіх тканини і органи не травмуються, значно менший ризик спайок і рубців, що особливо важливо при бажанні надалі мати дітей. Іноді за допомогою лапароскопа вдається відсмоктати плідне яйце. Важливо, що при таких операціях зберігається труба, вона продовжує функціонувати і через деякий час після курсу лікування жінка знову може завагітніти. В останні роки також успішно розвиваються неоперативні методи лікування цього захворювання. Під контролем ультразвуку в плодовий мішок вводиться одне з речовин, що призводять до зупинки розвитку вагітності і подальшого її розсмоктуванню.

Для застосування такого методу найбільш важливим є раннє виявлення позаматкової вагітності. Необхідною умовою є можливість постійного контролю рівня лХГ (гормону вагітності), що дозволяє стежити за ходом лікування. Що можна порадити жінкам? Пам'ятати, що причиною позаматкової вагітності нерідко є захворювання, що передаються статевим шляхом (статеві інфекції). У разі затримки місячних звернеться до гінеколога за консультацією і пройти УЗД з піхвовим датчиком, що дозволяє визначити факт вагітності і її розташування вже з трьох тижнів вагітності.

Надалі, якщо все ж вам не пощастило, скористатися сучасними лапароскопічними технологіями.

Схожі статті: